Skip to main content

Úľoterapia

Vnímať energiu včiel v ich bezprostrednej blízkosti ponúka ďaleko viac ako len zážitok...

…relax s benefitom

Apiterapia predstavuje širokú oblasť alternatívnej prírodnej liečby. Zďaleka však nemožno hovoriť iba o užívaní tradičných včelích produktov. Najmä v ostatných rokoch patrí medzi jej vyhľadávané formy pobyt na úľoch, takzvaná úľová terapia, alebo skrátene úľoterapia. Aj keď sa o prospešných účinkoch tejto metódy začalo hovoriť iba nedávno, je zrejmé, že starí včelári už o tom dávno vedeli svoje.

Často totiž prespávali na improvizovaných lôžkach priamo na úľoch, vo včelínoch umiestnených na odľahlých lúkach či pod horou. Tu niekde sa ukrýva aj odpoveď na tajomstvo ich dobrej fyzickej kondície, bystrej mysle, vnútorného pokoja a dlhovekosti. Dnes najefektívnejší spôsob ako využiť blahodarnú energiu včiel predstavuje pobyt v apidomčeku.

A ako vlastne taká úľoterapia funguje? V princípe ide o čiste prírodnú metódu spočívajúcu v priaznivom pôsobení včiel na ľudský organizmus. Tento fascinujúci hmyz oplýva okrem iného i vzácnou schopnosťou harmonizovať svoje prostredie. Inak povedané, akonáhle odhalí problém, pustí sa do jeho nápravy. Včelstvo je unikátne spoločenstvo, pričom samotná jeho existencia v úli so sebou prináša celý rad rozmanitých prejavov. A práve vďaka nim sú účinky úľoterapie tak jedinečné a intenzívne. Navyše je spomínaný pobyt v apidomčeku nielen bezpečný, ale i mimoriadne upokojujúci, pohodlný a príjemný.